Наші земляки – Герої Радянського Союзу
Вони визволяли Михайлівку
Жертви серед мирного населення
КНИГА ПАМ'ЯТІ Михайлівської с/р
Шкільний музей бойової слави
Шкільний музей бойової слави, став справжнім центром патріотичного виховання як учнів. Ініціатором створення музею в 60-х роках став директор школи Павло Михайлович Лунін. Тут відбувалися свята, проводяться уроки мужності, засідання клубу молодого воїна і загонів пошукових груп червоних слідопитів та експедиційного загону «Моя Батьківщина – Радянський Союз». організовуються зустрічі з ветеранами війни і праці, цікавими і знатними людьми, доля яких варта наслідування юного покоління, колишніми вихованцями школи, читаються лекції, про водяться бесіди на військово-патріотичну тематику.
В музеї зібрано понад дві тисячі різних експонатів, фотознімків та особистих речей колишніх фронтовиків, передовиків виробництва, їх спогади і розповіді про них, газетні і журнальні вирізки, зразки бойової зброї воєнного періоду та ордени і медалі за бойові заслуги, передані у дар музею односельчанами.
Кімната-музей бойової та трудової слави | Юний екскурсовод Хобот Л. |
Свій особистий вклад внесли директора школи Ю. Б. Солодовника та вчителів М. А. Рясну, В. В. Гримайла. І С. Святишенка. Т. В. Святишенко. А.М.Кузнецову. Саме вони разом з своїми вихованцями провели значну пошукову роботу по виявленню колишніх земляків-фронтовиків. визволителів села, а також зібрали багатий матеріал про минуле рідного краю, його знатних людей, чимало інших цікавих предметів. Вони і стали першими експонатами однієї з перших у районі кімнат бойової слави.
Михайлівські школярі побували не тільки біля знаменитої «Катюші», встановленої на постамент неподалік від розвилки доріг на Токарі і Михайлівку звідки Б. Є Кислицький у роки минулої війни здійснив залп з цих реактивних мінометів по ворожому угрупованню, та не менш знаменитої «тридцятичетвірки» на місці Штепівської тачкової битви з противником, а також на батьківщині маршала бронетанкових військ двічі Героя Радянського Союзу П.С. Рибалка в Малому Висторопі, в Ситниках, біля пам'ятника юного партизана Володі Клюшника на місці його страти фашистами, в Червленому, Кургані, Кам'яному та інших населених пунктах району, де точились жорстокі бої з гітлерівцями. Відвідали й міста-герої Москву, Ленінград, Київ, Мінськ, Волгоград, Севастополь, Краснодон і все це в нагороду за їх плодотворну пошукову роботу.
В 60-х роках в нашій школі діяла група червоних слідопитів. Учні вирішили дізнатися імена воїнів радянської армії, що загинули при звільненні нашого села від загарбників. За роки їх роботи вдалося розшукати 46 прізвищ загиблих, зв'язатися з їх родичами, дізнатися біографії, отримати фотографії. В шкільному музеї зберігаються матеріали листування з родичами, земляками 17 воїнів: Агапова Михайла Івановича, Алімова Петра Кузьмича, Ботова Івана Григоровича, Бежина Ільї Івановича, Бондаренка Дмитра Петровича, Колоскова Василя Івановича, Лазарєва Василя Федоровича, Морозова Івана Петровича, Нємцева Івана Івановича, Павленка Андрія Микитовича, Петруніна Василя Сергійовича, Пляскіна Івана Олексійовича, Полуніна Степана Костянтиновича, Сурнакіна Василя Андрійовича, Уразова Філіпа Васильовича, Цибанова Микити Микитовича, Шульгіна Єгора Григоровича.
Наші земляки – Герої Радянського Союзу
Вони визволяли Михайлівку
Жертви серед мирного населення
КНИГА ПАМ'ЯТІ Михайлівської с/р